Столарска Метална Стега 120х1000мм - Baucentar
Столарска Метална Стега 120х1000мм

Столарска Метална Стега 120х1000мм

1015 ден

Има на залиха

1015 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 12А130 Категории

Столарска метална стега од тип F. Има вкупна работна должина од 1000мм, и ширина од 120мм. Наменета е за вршење на разни столарски работи. Со неа можете да фиксирате неколку различни парчиња мебел и потоа лесно и брзо да ги прицврстите во крајниот производ. Има челична водилка многу добро измазнета и издлабена со жлебови за полесно фиксирање на раката во потребната позиција. Пластичната обвивка штити од гребнатинки, а дрвената лакирана рачка со ергономски дизајн го олеснува држењето и ја зголемува удобноста. Квалитетот е потврден со TÜV и GS сертификати. Производниот процес за овој производ е според DIN 5117 стандардот.

Бренд

Topex