Сет Прецизни Шрафцигери 6+1пар. - Baucentar
Сет Прецизни Шрафцигери 6+1пар.

Сет Прецизни Шрафцигери 6+1пар.

340 ден

Има на залиха

340 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 39Д551 Категории

Сет прецизни шрафцигери наменети за завртување и одвртување на многу ситни елементи .Во сетот има 6 двострани шрафцигери односно вкупно 12 различни типови одвртувачи. Изработени се од издржлива легура од хром-ванадиум со што се гарантира долгиот работен век на овој производ. Во сетот има и ергономска пластична рачка која одлично лежи во дланката на раката. Рачката е изработена од пластика и овозможува поудобно работење. Сетот е спакуван во пластична кутија со лежишта за шрафцигерите за полесно складирање или пренесување. Во пакувањето се вклучени следните типови шрафцигери: 1.5мм x T5, 2мм x T6, 3мм x T7, PH000 x T8, PH00 x T9, PH0 x T10.

Бренд

Topex