Сет Насадни Клучеви 20 пар. 3/4” Со Клуч Крцкалка - Baucentar
Сет Насадни Клучеви 20 пар. 3/4” Со Клуч Крцкалка

Сет Насадни Клучеви 20 пар. 3/4” Со Клуч Крцкалка

7350 ден

Има на залиха

7350 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 38Д296 Категории

Сет насадни клучеви со прифат од 3/4”. Клучевите се изработени од висококвалитетна легура од хром-ванадиум со што се гарантира долготрајност на алатот. Организирани се во специјално дизајниранa метална кутија за полесно организирање на клучевите и додатоците. Во сетот има вкупно 20 парчиња, од кои 16 се насадни клучеви со шестоаголен облик со следните димензии: 19мм, 21мм, 22мм, 23мм, 24мм, 26мм, 27мм, 30мм, 32мм, 34мм, 36мм, 38мм, 41мм, 46мм, 48мм, 50мм. Во сетот е вклучен и клуч крцкалка со должина од 490мм. Има и два продолжетоци со должина од 100 и од 200мм. Има и дополнителна рачка со должина од 450мм.

Бренд

Topex