Сет Насадни Клучеви 21 пар. 1/2” Со Клуч Крцкалка - Baucentar
Сет Насадни Клучеви 21 пар. 1/2” Со Клуч Крцкалка

Сет Насадни Клучеви 21 пар. 1/2” Со Клуч Крцкалка

2690 ден

Има на залиха

2690 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 38Д642 Категории

Сет насадни клучеви со прифат од 1/2”. Клучевите се изработени од висококвалитетен челик со што се гарантира долготрајност на алатот. Организирани се во специјално дизајниранa пластична кутија за полесно организирање на клучевите и додатоците. Во сетот има вкупно 21 парче од кои 16 се насадни клучеви со шестоаголен облик со следните димензии: 10мм, 11мм, 12мм, 13мм, 14мм, 15мм, 16мм, 17мм, 18мм, 19мм, 21мм, 22мм, 24мм, 27мм, 30мм, 32мм. Во сетот е вклучен и клуч крцкалка. Има и два продолжетоци со должина од 75мм и 125мм. Има и дополнителна рачка со облик на буквата Т, како и неколку додатоци со зглобови.

Бренд

Topex