Рачна Пила за дупки 445/300мм 9ТПИ - Baucentar
Рачна Пила за дупки 445/300мм 9ТПИ

Рачна Пила за дупки 445/300мм 9ТПИ

250 ден

Има на залиха

250 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 10А723 Категории

Рачна пила наменета за сечење на дупки и други сложени форми во дрво и слични материјали.  Вкупната должина на пилата е 445мм а должината на сечивото е 300мм. Изработена е од висококвалитетен и зајакнат челик. Ефикасниот облик на запците од тип 9ТПИ го олеснува сечењето. Има ергономски дизајнирана пластична рачка изработена од два различни материјали и рачката одлично лежи на раката. Рачката е прекриена со материјал против лизгање и лесно се држи правецот на сечење.

Бренд

Topex