Рачна Пила 555/450мм за дрво 7ТПИ “Ајкула” - Baucentar
Рачна Пила 555/450мм за дрво 7ТПИ “Ајкула”

Рачна Пила 555/450мм за дрво 7ТПИ “Ајкула”

515 ден

Има на залиха

515 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 10А445 Категории

Рачна пила наменета за сечење дрво, попозната како “ајкула”. Вкупната должина е 555мм а должината на сечивото е 450мм. Изработена е од висококвалитетен челик. Запците се изострени од три страни и потоа се зајакнати со што значително се намалува отпорот при сечење. Ефикасниот облик на запците од тип 7ТПИ го олеснува сечењето. Има ергономски дизајнирана рачка изработена од два различни материјали и рачката одлично лежи на раката. Рачката е прекриена со материјал против лизгање и лесно се држи правецот на сечење.

Бренд

Topex