Електричен Пиштол за пластични стапчиња 11.2мм 25/78W - Baucentar
Електричен Пиштол за пластични стапчиња 11.2мм 25/78W

Електричен Пиштол за пластични стапчиња 11.2мм 25/78W

570 ден

Има на залиха

570 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електричен пиштол за лепење со пластични стапчиња со отвор на дизната со дијаметар од 11.2 мм. Номиналната моќност му е 25W а максималната моќност е 80 W. Практичен пиштол со удобна рачка од нелизгачки материјал добро лежи на дланката. Телото на пиштолот е непробојно. Дизната на пиштолот има обработен врв за попрецизно нанесување на лепакот.  Дизната има капацитет на проток од 12-18 g/min. Овој уред е одличен за лепење на парчиња од дрво како на пример за монтажа на мебел или за паркетарски работи. Сообразноста со ЕУ стандардите за безбедност е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Topex