Електрична Пегла За ПВЦ цевки 800W - Baucentar
Електрична Пегла За ПВЦ цевки 800W

Електрична Пегла За ПВЦ цевки 800W

3450 ден

Има на залиха

3450 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електрична пегла за спојување и лепење на цевки изработени од полиетиленска и  полипропиленска пластика со моќност од 800W. Работи на база на греач. Може да се користи за цевки и фитинзи со максимален дијаметар од 40 мм. Во пакувањето се вклучени и прстени за греачот со различен дијамета од 20, 25, 32 и 40мм. Прстените се обложении со слој од тефлон за поголема трајност. Темпратурата на топење на главата на уредот се движи од 0 до 300°C со што се обезбедува ефикасно работење. Уредот и додатоците се спакувани во практична и лесна кутија погодна за чување и носење. Сообразноста со ЕУ стандардите за безбедност е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Topex