Ножици за лим 250мм леви - Baucentar
Ножици за лим 250мм леви

Ножици за лим 250мм леви

470 ден

Има на залиха

470 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01А425 Категории

Ножици за сечење лим со вкупна должина од 250мм. Наменети се за сечење во лева насока за лим со дебелина до 1.2мм. Главата на ножиците е изработена од висококвалитетна хром ванадиум легура со што се овозможува долготрајност на ножиците. Острите рабови на сечивото лесно сечење на лимот. Ножиците се со ергономски дизајн за попрактично користење. Рачките се обложени со два различни материјали против лизгање со што се олеснува користењето.

Бренд

Topex