Машина За Сечење Плочки 550х180мм - Baucentar
Машина За Сечење Плочки 550х180мм

Машина За Сечење Плочки 550х180мм

3950 ден

Има на залиха

3950 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 16Б282 Категории

Машина за рачно сечење на плочки со лагери. Вкупната должина на машината изнесува 550мм. Ширината на работниот дел изнесува 180мм. Ножето за сечење е со големина од 22×10.5×2мм.  Се користи при поставување на керамички и гранитни плочки. Има двојна водилка од цевки со дијаметар oд 21мм. Секачот лесно се движи благодарение на лежиштето со лагери. Предниот дел од машината е изработен од алуминиум. На неа има исцртано метричка скала за должина и агломер. Дополнителна голема  предност на оваа машина е во вградениот секач за дупки кој што е вграден во самата машина.

Бренд

Topex