Машина За Сечење Плочки 600х180мм - Baucentar
Машина За Сечење Плочки 600х180мм

Машина За Сечење Плочки 600х180мм

2450 ден

Има на залиха

2450 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 16Б260 Категории

Машина за рачно сечење на плочки од лизгачки тип. Вкупната должина на машината изнесува 600мм. Ширината на работниот дел изнесува 180мм. Ножето за сечење е со големина од 15x6x1.5мм.  Се користи при поставување на керамички и гранитни плочки. Има двојна водилка од цевки со дијаметар oд 16мм. Предниот дел од машината е изработен од алуминиум. На неа има исцртано метричка скала за должина и агломер.

Бренд

Topex