Машина За Сечење Плочки 1000х205мм - Baucentar
Машина За Сечење Плочки 1000х205мм

Машина За Сечење Плочки 1000х205мм

6250 ден

Има на залиха

6250 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 16Б273 Категории

Машина за рачно сечење на плочки со лагери. Вкупната должина на машината изнесува 1000мм. Ширината на работниот дел изнесува 205мм. Ножето за сечење е со големина од 22x5x2мм.  Се користи при поставување на керамички и гранитни плочки. Има единечна водилка од цевка со дијаметар oд 21мм. Предниот дел од машината е изработен од алуминиум. На неа има исцртано метричка скала за должина и агломер.

Бренд

Topex