Лет Ламба 1.9kW 1350℃ 3пар. - Baucentar
Лет Ламба 1.9kW 1350℃ 3пар.

Лет Ламба 1.9kW 1350℃ 3пар.

1240 ден

Нема на залиха

Шифра: 44Е142 Категории

Лет Ламба наменета за загревање и лемење. Пламенот може да развие моќност на горење до 1.9 kW и максимална температура на горење до 1350℃. Овој сет е одличен за загревање и лемење. Многу е практичен за користење затоа што користи кертриџи со гас од 190г. Садот со гас се сместува во посебно лежиште изработено од квалитетна пластика кое не тежи и не пречи доколку подолго време се држи во рака. Телото на лет ламбата е изработено од пластика, а горилникот е изработен од месинг. Протокот на гасот е 180г/час.

Бренд

Topex