Комбинирани Клешти 160мм за напон до 1000V - Baucentar
Комбинирани Клешти 160мм за напон до 1000V

Комбинирани Клешти 160мм за напон до 1000V

470 ден

Има на залиха

470 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д510 Категории

Комбинирани клешти за универзална намена. Вкупната должина на клештите е 160мм. Дизајнирани се за работење со проводници или метални делови кои се под напон од 1000V. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето. Клештите имаат и пружина помеѓу рачките со што се обезбедува отворање на рачките при работа.

Бренд

Topex