Клешти за соголување проводници 175мм - Baucentar
Клешти за соголување проводници 175мм

Клешти за соголување проводници 175мм

350 ден

Има на залиха

350 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д406 Категории

Клешти за соголување на проводници. Вкупната должина на клештите е 175мм. Може да се користат за проводници со пресек на жиците од 0,5мм2 до 6мм2. Телото на алатката е изработена од квалитетен материјал. На телото има и копче за заклучување. Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура за да се овозможи долготрајно користење на алатката. Алатката на рачката има и додаток за сечење на проводници. Рачката е изработена од два различни материјали за да се спречи лизгање при работењето.

Бренд

Topex