Клешти Цвикцангли 115мм за прецизни работи - Baucentar
Клешти Цвикцангли 115мм за прецизни работи

Клешти Цвикцангли 115мм за прецизни работи

170 ден

Има на залиха

170 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д724 Категории

Клешти шпицангли наменети за прецизни работи. Вкупната должина на клештите е 115мм. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето. Клештите имаат и пружина помеѓу рачките со што се обезбедува отворање на рачките при работа.

Бренд

Topex