Клешти Дијагонални За Сечење 180мм - Baucentar
Клешти Дијагонални За Сечење 180мм

Клешти Дијагонални За Сечење 180мм

845 ден

Има на залиха

845 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 32Д138 Категории

Дијагонални клешти за сечење со двоен зглоб. Вкупната должина на клештите е 180мм. Двојниот зглоб на средината ја подобрува силата на сечење и овозможува сечење со користење на помала сила. Изработени се од зајакнат челик и дополнително сечивото е индукциски зајакнато. Со тоа се овозможува ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со нелизгачки материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex