Телескопски ножици за сечење гранки 700-1000мм - Baucentar
Телескопски ножици за сечење гранки 700-1000мм

Телескопски ножици за сечење гранки 700-1000мм

878 ден

Има на залиха

878 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Градинарски ножици за сечење гранки со променлива должина од 700 до 1000 мм. Главната намена им е за сечење тенки и дебели гранки. Наменети се за сечење на гранки со дијаметар до 35 мм. Сечивото е долго 96 мм и е прекриено со тефлон за поголема трајност. Ергономски дизајнираната рачка прекриена со гума овозможува поголема удобност при користење. Телескопските рачки на ножиците го зголемуваат опсегот на сечење и ја намалуваат потребната снага за сечење.

Бренд

Verto