Ламинат 12мм M1201 Атлас Природен Даб - Baucentar
Ламинат 12мм M1201 Атлас Природен Даб

Ламинат 12мм M1201 Атлас Природен Даб

1299 ден

Има на залиха

1299 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 100043свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентирирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентнична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

• Изглед на вистинско дрво благодарение на сложеното втиснување
• Идеален за монтажа врз подно греење
• Лесен е за изведба благодарение на Kronotex Clic-System
• Највисока класа на користење
• Топол со рамномерна обоеност

Дебелина: 12 mm
Димензии: 1375 mm × 188 mm
Класа на абразија: AC 5/33
Структура: ER
Плочи во пакет: 5 = 1,293 m2
Пакети на Палета: 56 = 72,38 m2

Импресивен на прв поглед и остава силен впечаток. Исто како што џинот Атлас ја држел тежината на световите врз својот грб, во грчката митологија, овој екстремно издржлив и лесен за монтажа ламинатен под ќе ви овозможи комбинација од одлично решение, заедно со добар вкус и пријатен престој. Овој ламинат има голема отпорност на запалување и е отпорен на силна светлина, флеки и изгореници од цигари. Неговата шарена текстура ја отсликува природната структура на дабово дрво и му дава топол и смирувачки изглед и чувство на подот. Фугата со четири страни му дава супериорен изглед на класичен рурален домашен под. Овој ламинат е изработен е од природни и обновливи суровини. Атлас Природниот Даб симболизира природна суровина, примарна моќ и возвишена елеганција.

Колекција Villa
Замислете мала вила која на малиот рид Тускан постои со векови. Таа има видено многу настани од минатото: весели фамилијарни прослави, раскошни вечери како и романтични вечери на свеќи. Иако нејзиниот стил значително се менувал со текот на времето – таа отсекогаш била безвременски елегантна. Колекцијата MY FLOOR Villa ја комбинира оваа класична елеганција со потценетиот гламур кој без напор ја збогатува секоја соба.
Дали сакате ексклузивен квалитет? Дозволете си да бидете заведени од изгледот на оплеменето дрво од колекцијата Villa и создадете сопствен простор со стилска убавина. И не заборавајте дека со него можете да создадете импресивен впечаток и во бизнис опкружување.

Бренд

Swiss Krono