Ламинат 10мм М1008 Природен Костен - Baucentar
Ламинат 10мм М1008 Природен Костен

Ламинат 10мм М1008 Природен Костен

1189 ден

Има на залиха

1189 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 006703свк Категории

Ламинатните подови на SWISS KRONO се изработени од високо-квалитетно дрво како основна суровина. Иновативната технологија во производството обезбедува стилска подлога за подот со што завршуваат сите грижи за одржување, за оштетување или за топлината на внатрешниот амбиент. Оваа технологија на производство е заснована на високо-концентрирани пресувани плочи (HDF), кои се оплеменуваат со атрактивна декоративна хартија и автентична површинска структура. SWISS KRONO нуди широка палета на модели и дизајни на ламинатни подови.

  • Впечатлив рустикален изглед
  • Четиристрана фуга
  • Длабока автентична длабинска текстура
  • Издржлив на оптоварување и лесен за одржување
  • Висока отпорност на запалување и горење

 

Дебелина: 10 mm

Димензии: 1380 mm × 193 mm

Класа на абразија: AC 5/33

Структура: ER

Даски во пакет: 6 = 1,598 m2

Пакети на Палета: 56 = 89,49 m2

 

Природно идеален дом. Нема поголемо задоволство од чувството на живеење во хармонија со природата. Ламинатот Природен Костен Ви го дава ова чувство, дури и во најсовремените домови. Секој нов ден. Без исклучок. Цврстата обработка со маркирани пори на површината и годовите на растење на дрвото ја сочинуваат перфектната подлога за подот за сите оние кои го обожуваат амбиентот на планинските дрвени куќарки и забревтаните камини. Искомбиниран со модерни елементи урбан животен стил, овој цврст и рустикален ламинатен под со четиристрана фуга, иновативниот Kronotex Clic-System за изведба и највисоката класа на носивост и издржливост ја подготвуваат сцената за природна и пријатна домашна средина за секојдневно живеење.

 

Колекција Challet

Дали ја сакате рустикална планинска атмосфера? Таму горе на планина, се’ изгледа толку полесно и пооригинално. На пример уживањето во мал оброк после долго пешачење. Раскажување приказни до доцна во ноќта, па дури и да заиграте некое оро. Висококвалитетниот под од колекцијата MY FLOOR Chalet со сето тоа може да се справи. Навистина е тешко, напорно, па дури и не лесно се заборава играњето или танцувањето на паркетот т.е. на ламинатот.

Декорот на ламинатите од колекцијата Chalet исто така создаваат рустикален амбиент во Вашиот дом. Искомбинирајте го, на пример, со едноставен дрвен мебел, со ленено платно или со природна кожа, или направете си поголем предизвик и обидете се да креирате измешана атмосфера од старински и модерен мебел.

Бренд

Swiss Krono