Рачна Пумпа Со Прскалка 1.5 литри

Рачна Пумпа Со Прскалка 1.5 литри

275 ден

Има на залиха

275 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 15Г502 Категории

Рачна пумпа со прскалка и со резервоар. Резервоарот за вода има капацитет од 1.5 литри. Има вградено копче за подолготрајно задржување на млазот со што се олеснува користењето на пумпата. На горната страна има рачка за зголемување на притисокот во резервоарот. Работниот притисок е 2 бари, а максималниот притисок кој може да се развие во садот е 2.5 бари. Рачката на прскалката е со ергономски дизајн за поголем комфор при користењето. Не се лизга и практична е за користење. Оваа пумпа може да се користи за широк опсег на температури, од 0 до 45℃