Работна Јакна За Затоплување Темно Сина ХЛ/56 - Baucentar
Работна Јакна За Затоплување Темно Сина ХЛ/56

Работна Јакна За Затоплување Темно Сина ХЛ/56

1708 ден

Нема на залиха

Темно сина работна јакна со стандардна големина ХЛ или 56 која е наменет за затоплување на телото при секакви работни обврски, било професионални или аматерски. Изработена е од лесен текстил кој содржи 70% памук и 30% полиестер. Јакната е дополнително штепувана и има дополнителна изолација. Има џебови со патент, и ластици на долниот дел и на завршетокот на ракавите. Вкупната должина на јакната е 76см, а внатрешниот раб на ракавите е долг 68см. Во делот на градите обемот изнесува 61см. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет. Јакната е спакувана во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo