Работна Блуза Црна ХХЛ/58 - Baucentar
Работна Блуза Црна ХХЛ/58

Работна Блуза Црна ХХЛ/58

737 ден

Нема на залиха

Црна работна блуза со стандардна големина ХХЛ или 58 која е прикладна за лесни работни обврски особено при ниски температури. Ширината на блузата во долниот дел изнесува 65. Многу е лесна и удобна е за носење. Има три големи џебови кои се затвораат со патент. Изработена е од флиз материјал со дебелина од 300г/м2, кој содржи 100% полиестер. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Блузата е спакувана во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo