Работна Блуза Црна С/48 - Baucentar
Работна Блуза Црна С/48

Работна Блуза Црна С/48

737 ден

Нема на залиха

Црна работна блуза со стандардна големина С или 48 која е прикладна за лесни работни обврски особено при ниски температури. Ширината на блузата во долниот дел изнесува 53см. Многу е лесна и удобна е за носење. Има три големи џебови кои се затвораат со патент. Изработена е од флиз материјал со дебелина од 300г/м2, кој содржи 100% полиестер. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Блузата е спакувана во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo