Работна Блуза Со Капа ХХЛ/58 - Baucentar
Работна Блуза Со Капа ХХЛ/58

Работна Блуза Со Капа ХХЛ/58

1990 ден

Нема на залиха

Штепувана работна блуза која е лесна за носење, која одлично затоплува и притоа не поти. Мекиот материјал за изработка на рамената, на ракавите и на страничните делови овозможува поголема отпорност на механички оштетувања. Има вграден додаток со ластик на отворот на ракавите како и подесувачки ластик на делот на стомакот со што се овозможува да ја одржува топлината со максимална удобност. Оваа работна блуза се разликува по модерниот и привлечен дизајн. Благодарение на дизајнот, блузата може да се носи и после работа. Загарантиран квалитет според Европскиот сертификат за работна облека според EN ISO 13688:2013.

Големина: ХХЛ/58

Бренд

Neo