Работна Блуза Светло Сива ХХЛ/58 - Baucentar
Работна Блуза Светло Сива ХХЛ/58

Работна Блуза Светло Сива ХХЛ/58

814 ден

Нема на залиха

Светло Сива работна блуза со стандардна големина ХХЛ или 58 која е прикладна за лесни работни обврски особено при ниски температури. Ширината на блузата во долниот дел изнесува 65см, а во делот на градите е 64см. Вкупната должина на блузата е 76см, а внатрешниот раб на ракавите е долг 71см. Многу е лесна и удобна е за носење. Има три големи џебови кои се затвораат со патент. Изработена е од флиз материјал со дебелина од 300г/м2, кој содржи 100% полиестер. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Блузата е спакувана во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo