Работна Јакна За Затоплување Темно Сина Л/52 - Baucentar
Работна Јакна За Затоплување Темно Сина Л/52

Работна Јакна За Затоплување Темно Сина Л/52

2550 ден

Нема на залиха

Темно сина работна јакна со стандардна големина Л или 52 која е наменет за затоплување на телото при секакви работни обврски, било професионални или аматерски. Изработена е од лесен текстил кој содржи 70% памук и 30% полиестер. Јакната е дополнително штепувана и  има дополнителна изолација. Има џебови со патент, и ластици на долниот дел и на завршетокот на ракавите. Вкупната должина на јакната е 74см, а внатрешниот раб на ракавите е долг 66см. Во делот на градите обемот изнесува 58см. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет. Јакната е спакувана во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo