Полнач за батерија 18V 2.3A - Baucentar
Полнач за батерија 18V 2.3A

Полнач за батерија 18V 2.3A

1040 ден

Има на залиха

1040 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Полнач за Li-Ion батерија од 18V, со максимална струја на полнење од 2.3A. Времето на полнење на батерија со шифра 58Г001 е 1 час, времето на полнење за 58Г004 е 2 часа. Лед индикаторот покажува дека е поврзана на напон и дека се полни. Има и систем за контрола на температура и проток за целосна заштита за време на полнење и празнење на батеријата. Уредот има и флексибилен и цврст кабел долг 2 метри, обложен со гума. Кабелот е дизајниран за професионална и индустриска намена, за внатрешни и надворешни услови.

Бренд

Graphite