Перач под висок притисок 476 EM 2000w 165 bar - Baucentar
Перач под висок притисок 476 EM 2000w 165 bar

Перач под висок притисок 476 EM 2000w 165 bar

10392 ден

Има на залиха

10392 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Едноставно изработен и лесен за користење. Може да се користи за секаква намена за чистење и миење во домашни услови. Се одликува со високи перформанси и издржливост. Има две тркалца и рачка со што се олеснува користењето. Дополнително има моталка со рачка за уредно сложување на цревото по завршување со работа.

Моторот е изработен од алуминиумска глава. Моторот има заштита од прегревање. Има и вграден резервоар за детергент за директно повлекување детергент. Филтерот за вода е лесно достапен. Кабелот за напојување е долг 5 метри.

Во комплет со уредот доаѓа и дополнителна опрема од: пиштол за прскање, продолжеток за пиштол, дизна, ротациона дизна, црево со должина од 8 метри, ротациона четка и три филтри за вода.

Максимален притисок 165 bar
Максимален проток 480 l/h
Апсорбирана моќност 2.0 kW
Вртежи / минута (rpm) 3400
Максимална температура на вода 50 °C
Нето Маса 7.8 kg
Бруто Маса 11.8 kg
Димензии на пакување ДxШxВ 480x321x525mm

Гаранција 24 месеци, обезбеден сервис и резервни делови.

Бренд

Annovi Reverberi