Перач под висок притисок 4.0 TWIN FLOW 2500w 150 bar - Baucentar
Перач под висок притисок 4.0 TWIN FLOW 2500w 150 bar

Перач под висок притисок 4.0 TWIN FLOW 2500w 150 bar

17592 ден

Има на залиха

17592 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Кај овој перач е воведена Dualtech Technology System. Ова се Twin Flow модели на перачи под висок притисок. Издржливи се, иновативни и трајни. Овозможуваат одржување на високи перформанси благодарение на синергијата од два мотори со двоен проток на водата. Овие Twin Flow перачи под висок притисок се дизајнирани за различна примена, во зависност од типот на работа која треба да се заврши. При користењето можете да изберете дали ќе го користите едниот или обата мотори со вклучување на само еден посебен прекинувач.

Како ова функционира? Со избирање на ECO Soft Cleaning модот на работа, едниот мотор се активира за лесно перење, што е прилично доволна моќност за чистење водени површини, автомобили, велосипеди, градинарски мебел и надворешни покривки. Двата мотори се активираат со избирање на FAST Cleaning модот на работа. Благодарение на двојниот проток на вода, перењето со вода се одвива многу побрзо, многу е поинтензивно и со поголем ефект. Поради тоа идеално е за отстранување на закоравена нечистотија од камени и цементни површини, скали, базени, ѕидови од цигла и метални решетки.

Се одликува со високи перформанси, издржливост и посветеност на детали. Благодарение на телескопската рачка и широките гумени тркалца, овој перач може лесно да се движи наоколу, додека гумената подлога на задниот дел од машината го штити од несакани удари и паѓање. Исто така има и предвиден простор за чување на дополнителните елементи.

Освен што има статична моталка за цревото, има и држач за дизната, додека на задната страна има два дополнителни држачи за цревото. Така на уредот може да се одложат сите елементи на перачот по завршување со користење.

Максимален притисок 150bar
Максимален проток 810l/h
Апсорбирана моќност 2.5kW
Вртежи / минута (rpm) 3400
Максимална температура на вода 35°C
Нето Маса 14kg
Димензии на уредот ДxШxВ 449x388x895mm
Бруто Маса 16.7kg
Димензии на пакување ДxШxВ 420x395x770mm

Гаранција 24 месеци, обезбеден сервис и резервни делови.

Бренд

Annovi Reverberi