Ножици за сечење гранки 700мм - Baucentar
Ножици за сечење гранки 700мм

Ножици за сечење гранки 700мм

510 ден

Има на залиха

510 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Градинарски ножици со пружина за сечење гранки со вкупна должина од 700 мм. Главната намена им е за сечење тенки и дебели гранки. Наменети се за сечење на гранки со дијаметар до 30 мм. Сечивото е долго 60 мм и е прекриено со тефлон за поголема трајност. Механизмот со пружина овозможува полесно користење. Ергономски дизајнираната рачка прекриена со гума овозможува поголема удобност при користење.

Бренд

Verto