Ножици за кастрење со пружина 195мм - Baucentar
Ножици за кастрење со пружина 195мм

Ножици за кастрење со пружина 195мм

442 ден

Има на залиха

442 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Алуминиумски градинарски ножици со пружина за режење и поткастрување со вкупна должина од 220 мм. Наменети се за сечење на гранки со дијаметар до 18 мм. Главната намена им е за поткастрување на гранки и грмушки. Сечивото е долго 45 мм и е прекриено со тефлон за поголема трајност и заштита против кородирање. Механизмот за заклучување на сечивото штити од случајно отворање на ножиците. Ергономски дизајнираната пластична рачка со широк отвор е прекриена со материјал против лизгање и овозможува удобност при користење.

Бренд

Verto