Клешти За Конектори 220мм 22-10 AWG - Baucentar
Клешти За Конектори 220мм 22-10 AWG

Клешти За Конектори 220мм 22-10 AWG

3700 ден

Нема на залиха

Шифра: 01-506 Категории

Клешти за прицврстување конектори за неизолирани терминали. Вкупната должина на клештите е 220мм. Наменети се за конектори во рангот од 22-10 AWG. Сечивата на клештите се изработени од висококвалитетна челична легура од хром-молибден со цврстина на челикот од 45 HRC со што се обезбедува долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали за да се спречи лизгањето и да се зголеми удобноста при користењето.

Бренд

Neo