Клешти За Сечење Клинци 200мм - Baucentar
Клешти За Сечење Клинци 200мм

Клешти За Сечење Клинци 200мм

940 ден

Има на залиха

940 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-022 Категории

Клешти наменети за сечење клинци и изработени според стандардот DIN 5748. Вкупната должина на клештите е 200мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетен челик кој е индукциски зајакнат (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo