Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃ - Baucentar
Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃

Бренер Сет За Заварување 2kW 1850℃

4040 ден

Има на залиха

4040 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 20-002 Категории

Комплет бренер за загревање и заварување со моќност на горење до 2 kW и максимална температура на горење до 1850℃. Ова претставува турбо бренер (горилник) со специјален дизајн кој го забрзува протокот на гасот и создава ротационен пламен со што се овозможува поефикасно работење со бренерот затоа што на овој начин побрзо се загрева бакарот. Протокот на гасот е 140 г/мин. Телото на бренерите се изработени од месинг. Во сетот се вклучени и два дополнителни горилници, еден за цевки и еден со помал дијаметар.   Горилникот за цевки го забрзува загревањето на цевките затоа што истовременоја загрева цевката од сите страни. Дијаметарот на горилникот е 17мм. Во пакувањето следува и црево со должина од 2 метри. Сообразноста со европските стандарди за безбедност се поткрепени со CE сертиификат. Високиот квалитет и трајноста на производот е поткрепена сертификат од TÜV Rheinland.

Бренд

Neo