Моталка за црево - Baucentar
Моталка за црево

Моталка за црево

2699 ден

Има на залиха

2699 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Моталката има капацитет на неа да се намота градинарско црево со пречник од 13мм (1/2“) со должина од 50 метри или црево со пречник од 19 мм (3/4“) со должина од 25 метри. Рачката и конструкцијата на моталката се изработени од обоен челик, страничните панели се изработени од полимерна пластика. Во пакетот со моталката се вклучени и две спојки за чешма и две брзи спојки за црево со пречник од 13мм (1/2“).

Бренд

Rehau