Алуминиумско Четириделно Скеле 4х2 2.6м - Baucentar
Алуминиумско Четириделно Скеле 4х2 2.6м

Алуминиумско Четириделно Скеле 4х2 2.6м

6950 ден

Има на залиха

6950 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: КАА-42 Категории

Алуминиумско триделно скеле со газишта по целата должина. Кога е отворено скелето има вкупна должина од 2.6м. Кога е склопено, скелето е со димензии 28х38х72см. Скелето е лесно расклопливо, релативно е лесно за кревање или носење.

Скелето е четириделно и секој дел од скелето има по две газишта. Цврсти и широки газишта за поголема удобност и безбедност при користење. Газиштата не се лизгачки. Завршетоци од нелизгачка пластика на обата краја на скалите. Додатоци на краевите на скелето за дополнителна безбедност при работа. Спакувано во провидна фолија. Изработено е од специјална легура на алуминиум без примеси на челик. Предвидено за максимален товар од 150 килограми. Зајакнати ногарки на скелето. Масата на скелето е 12 килограми. Скелето е со потекло од Турција и изработено е од еко алуминиум.

Бренд

Kanat