Клешти Заоблени Шпицангли 160мм - Baucentar
Клешти Заоблени Шпицангли 160мм

Клешти Заоблени Шпицангли 160мм

520 ден

Има на залиха

520 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-020 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење жици и изработени според стандардот DIN 5749. Вкупната должина на клештите е 160мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетен челик кој е индукциски зајакнат (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo