Електрична Челна Брусилка 170W Прибор 190пар

Електрична Челна Брусилка 170W Прибор 190пар

3213 ден

Нема на залиха

Електрична Челна Брусилка со мотор со моќност од 170 W. Претставува функционална и практична мини алатка со поширок опсег на примена. Со неа можете да сечете, да брусите, да полирате и да дупчите во различни материјали. Има светилка и ергономско куќиште со ефикасен мотор кој овозможува широка примена. Оваа мини брусилка има и безстепенско подесување на брзината на вртење во рангот од 8.000 до 35.000 врт/мин. Се испорачува спакувана во естетски изработена пластична и поликарбонатна кутија. Со челната брусилка следуваат и 190 парчиња од додатоци за работа – како што се камчиња за брусење, дијамантски секачи, дискови за полирање, дискови и жици за брусење, дискови за сечење. Брусилката има и флексибилен и цврст кабел долг 3 метри и е обложен со гума. Кабелот е дизајниран и за внатрешна и за надворешна примена. Има и дополнителна рачка која го олеснува користењето на овој уред и има голема примена при вршење на прецизни обработки.

Бренд

Graphite