Електричен Тример 950W ф370мм - Baucentar
Електричен Тример 950W ф370мм

Електричен Тример 950W ф370мм

8100 ден

Има на залиха

8100 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електричен тример за трева АFS 23-37 кој се одликува со мотор со високи перформанси и голема моќност од 950W. Наведување на тримерот при работа се врши без поголем напор заради одличната распределба на тежината, на нараменицата и на ракофатот на тримерот. Овој тример е робусен а истовремено издржлив за поголеми оптоварувања и лесен за ракување и за носење. Наменет е за сечење од најобична до жилава и висока трева, за косење ливади и косење на запуштени агли со трева и тврдокорни гранки.
Системот на сечење е со калем за жица, дијаметарот на сечење со нож е 230мм, а со жица е 370мм. Тримерот е тежок 5,7кг и е со следните димензии: висиина 250мм, должина 970мм и висина од 105мм.
За верзијата за сечење со нож, нивото на звучен притисок е 85,5 dB(A), а нивото на звучна моќност е 97 dB(A). За верзијата за сечење со жица, нивото на звучен притисок е 82,5 dB(A), а нивото на звучна моќност е 93,5 dB(A).

Бренд

Bosch