Електричен Тример 600W ф350мм - Baucentar
Електричен Тример 600W ф350мм

Електричен Тример 600W ф350мм

5999 ден

Има на залиха

5999 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електричен тример за трева АРТ 35 кој се одликува со мотор со високи перформанси. Овој тример има слична ефикасност како и тримерите со голема моќност. Наведувањето на тримерот при работа се врши без поголем напор заради одличната распределба на тежината, на нараменицата и на ракофатот на тримерот. Овој тример е робусен а истовремено издржлив за поголеми оптоварувања и лесен за ракување и за носење. Наменет е за сечење жилава и висока трева, за косење ливади и косење на запуштени агли со трева во градината. Има стабилна оска која го штити тримерот од случајно паѓање на тврди површини.

 

Системот на сечење е со калем за жица, дијаметарот на сечење со жица е 350мм, а брзината на сечење е 8.000 вртежи во минута. Тримерот е тежок 4,6кг и е со следните димензии: ширина 280мм, должина 1160мм и висина 320мм.

 

Нивото на звучен притисок е 87 dB(A), а нивото на звучна моќност е 94 dB(A).

Бренд

Bosch