Дијамантски Турбо Диск 115х2.4х22.2мм - Baucentar
Дијамантски Турбо Диск 115х2.4х22.2мм

Дијамантски Турбо Диск 115х2.4х22.2мм

141 ден

Има на залиха

141 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Дијамантски турбо диск изработен со жешко пресување на турбо сегменти со надворешен дијаметар од 115мм. Дебелината на дискот е 2.4мм, а дијаметарот на внатрешниот отвор е 22.2мм. Висината на сегментот е 6 мм. Дијамантските сегменти се со висока отпорност и овозможуваат ефикасно сечење во бетон, армиран бетон, гранит, мермер, камен, цигли и слични материјали. Спакувано е во картонска кутија.

Бренд

Graphite