Дијамантски Континуиран Диск 115х2.1х22.2мм - Baucentar
Дијамантски Континуиран Диск 115х2.1х22.2мм

Дијамантски Континуиран Диск 115х2.1х22.2мм

225 ден

Има на залиха

225 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Дијамантски континуиран диск изработен со жешко пресување на турбо сегменти со надворешен дијаметар од 115мм. Дебелината на дискот е 2.1мм, а дијаметарот на внатрешниот отвор е 22.2мм. Висината на сегментот е 6 мм. Дијамантските сегменти се со висока отпорност и овозможуваат ефикасно сечење на керамички плочки, грес плочки, гранит, мермер и слични материјали. Спакувано е во картонска кутија.

Бренд

Graphite