Дијамантски Диск За Плочки Континуиран 180х2.0х22.2мм - Baucentar
Дијамантски Диск За Плочки Континуиран 180х2.0х22.2мм

Дијамантски Диск За Плочки Континуиран 180х2.0х22.2мм

340 ден

Има на залиха

340 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Дијамантски континуиран диск изработен со жешко пресување на сегменти со надворешен дијаметар од 180мм. Дебелината на дискот е 2.0мм, а дијаметарот на внатрешниот отвор е 22.2мм. Висината на сегментот е 7 мм. Дијамантските сегменти се со висока отпорност и овозможуваат ефикасно сечење плочки изработени од керамика, теракота, грес, гранит или мермер. Спакувано е во двојно блистер пакува

Бренд

Verto