Дијамантски Диск За Камен Сегментиран 115х2.0х22.2мм - Baucentar
Дијамантски Диск За Камен Сегментиран 115х2.0х22.2мм

Дијамантски Диск За Камен Сегментиран 115х2.0х22.2мм

110 ден

Има на залиха

110 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Дијамантски сегментиран диск изработен со жешко пресување на сегменти со надворешен дијаметар од 115мм. Дебелината на дискот е 2.0мм, а дијаметарот на внатрешниот отвор е 22.2мм. Висината на сегментот е 7 мм. Дијамантските сегменти се со висока отпорност и овозможуваат ефикасно сечење материјали како зајакнат бетон, мермер, камен, цигли и слични материјали. Спакувано е во двојно блистер пакување.
Слика – има

Бренд

Verto