Диск За Сечење Метал 400х4.0ммх32мм - Baucentar
Диск За Сечење Метал 400х4.0ммх32мм

Диск За Сечење Метал 400х4.0ммх32мм

455 ден

Има на залиха

455 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Диск за сечење метал со висока отпорност на температури. Благодарение на современиот дизајн и значително намалената дебелина, овозможува сечење на метал со двојно поголема брзина. Надворешниот дијаметар на дискот е 400мм а внатрешниот 32мм. Дебелината на дискот е 4.0мм. Овој диск е во сообразност со ЕУ стандардот за безбедност ЕN12413 со што се обезбедува висока безбедност при работењето.

Бренд

Graphite