Диск За Сечење Метал 355х3.0ммх25.4мм - Baucentar
Диск За Сечење Метал 355х3.0ммх25.4мм

Диск За Сечење Метал 355х3.0ммх25.4мм

330 ден

Има на залиха

330 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Диск за сечење метал со висока отпорност на температури. Благодарение на современиот дизајн и значително намалената дебелина, овозможува сечење на метал со двојно поголема брзина. Надворешниот дијаметар на дискот е 355мм а внатрешниот 25.4мм. Дебелината на дискот е 3.0мм Овој диск е во сообразност со ЕУ стандардот за безбедност ЕN12413 со што се обезбедува висока безбедност при работењето.

Бренд

Graphite