Диск За Сечење Метал 300х3.0ммх22мм - Baucentar
Диск За Сечење Метал 300х3.0ммх22мм

Диск За Сечење Метал 300х3.0ммх22мм

260 ден

Има на залиха

260 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Диск за сечење метал со висока отпорност на температури. Благодарение на современиот дизајн и значително намалената дебелина, овозможува сечење на метал со двојно поголема брзина. Надворешниот дијаметар на дискот е 300мм а внатрешниот 22мм. Дебелината на дискот е 3.0мм. Овој диск е во сообразност со ЕУ стандардот за безбедност ЕN12413 со што се обезбедува висока безбедност при работењето.

Бренд

Graphite