Диск За Сечење Дрво 190х1.5ммх30мм 50 запци - Baucentar
Диск За Сечење Дрво 190х1.5ммх30мм 50 запци

Диск За Сечење Дрво 190х1.5ммх30мм 50 запци

247 ден

Нема на залиха

Диск за циркуларна пила изработена од цврст карбид со висока отпорност на температури и на деформирање. Надворешниот дијаметар на дискот е 190мм а внатрешниот 30мм. Дебелината на дискот е 1.5мм а дебелината на запците е 2.3мм. Има вкупно 50 запци. Запците се обложени со зајакнат карбид YG8A и се дизајнирани за сечење на дрво и други слични материјали како иверка, МДФ итн. Благодарение на вклучениот адаптер-прстен може да се користи со скоро сите модели на циркуларни пили. Спакувано е во блистер пакување.

Бренд

Verto