Диск за сечење дрво 185х2.2ммх30мм 36 запци - Baucentar
Диск за сечење дрво 185х2.2ммх30мм 36 запци

Диск за сечење дрво 185х2.2ммх30мм 36 запци

585 ден

Има на залиха

585 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Диск за циркуларна пила изработена од MN65 манганска челична легура со висока отпорност на температури и на деформирање. Изработена е од цврст карбид. Надворешниот дијаметар на дискот е 185мм а внатрешниот 30мм. Дебелината на дискот е 2.2мм а дебелината на запците е 3.2мм. Дискот има вкупно 24 запци. Запците се обложени со зајакнат карбид YG6A и се дизајнирани за сечење на дрво и други слични материјали како иверка, МДФ итн. Благодарение на вклучените адаптерски прстени може да се користи со скоро сите модели на циркуларни пили. Спакувано е во картонска кутија.

Бренд

Graphite